Kosmetyki 2019

img

Balsam do rąk z dodatkiem mniszka

Jeśli szukasz przepisu na lekki krem do rąk i ciała to dobrze trafiłaś! Mamy Dla ciebie świetny, prosty przepis, który zrobisz sama w domu.

Przepis wzbogaciliśmy o mniszek z kilku powodów. Naprawdę zwiększa leczniczą i ochronną moc każdego kremu. Poprawia odporność naczyń krwionośnych i wspomaga krążenia krwi, jest bogaty w witaminę A. Witamina A jest używana przez organizm do łagodzenia takich chorób skóry jak egzema, łuszczyca, trądzik i oparzenia słoneczne. Może nawet pomóc w redukcji zmarszczek!

Nasz krem zawiera w sobie również olejek różany znany również z tego, że pomaga redukować zmarszczki oraz olej migdałowy. Olej różany uważany jest za suchy olej, szybko wsiąka w skórę. Jest również na tyle delikatny, że można go używać nierozcieńczonego. Słodki olej z migdałów jest bardzo nawilżający i zawiera dużo witamin A i E, które są doskonałe dla skóry. Nie tylko jest odżywczy, ale oferuje umiarkowany poziom nawilżenia bez nadmiernego tłustego uczucia.

W przepisie znajduje się również hydrozol różany, ma piękny zapach i jest doskonały dla skóry. Możesz również użyć wody różanej. Jeśli nie masz pod ręką hydrozolu lub wody różanej możesz również użyć zwykłej wody destylowanej.

Składniki i przygotowanie

105 gramów (około ½ szklanki) oleju z migdałów słodkich z dodatkiem mniszka (organiczny, nierafinowany olej migdałowy)

5 gramów (ok. 1 łyżka) oleju z nasion dzikiej róży (organiczny, tłoczony na zimno)

8 gramów wosku pszczelego (wosk pszczeli pozyskiwany w sposób zrównoważony)

4 gramy witaminy E (olej z witaminą E niezawierającą GMO)

10 kropli olejku eterycznego (opcjonalnie) - polecamy geranium i lawendę ze względu na ich kojące właściwości na skórę.

½ szklanki wody destylowanej lub hydrozolu różanego

1 łyżka gliceryny roślinnej (niezmodyfikowana genetycznie gliceryna roślinna)

Umieść mały rondel na wadze i naciśnij przycisk tara, tak aby waga pokazała 0 gramów. Dodawaj wosk pszczeli do momentu, gdy skala pokaże 8 gramów, a następnie naciśnij tarę ponownie przed dodaniem oleju ze słodkich migdałów. Pomiar w ten sposób jest łatwy i niebrudzący!

Roztop wosk na najniższym możliwym ogniu, stale mieszając, aż do stopienia. Polecamy rozpuszczać składniki w kąpieli wodnej.

Zdejmij mieszankę z ognia i dodaj witaminę E, olej z nasion dzikiej róży, glicerynę i olejki eteryczne.

Wlej wszystko do blendera i pozwól kremowi ostygnąć w lodówce aż do uzyskania białej i półstałej konsystencji. Nie chcesz, aby był twardy, ale bardziej podobny do konsystencji masła shea.

Obróć blender na średnio-wysoki poziom i powoli dodaj wody różanej, hydrozolu lub wody destylowanej.

Przechowuj balsam w sterylizowanym szklanym słoiku i upewnij się, że palce są czyste przed zanurzeniem ich w kremie. Ciesz się kojącym uczuciem na rękach!

Top