Kosmetyki i paznokcie

img

Jak przedłużyć paznokcie na tipsie

Piękne ręce zawsze były częścią naszego rytuału pielęgnacyjnego od czasów starożytnych. Kobiety uwielbiają dbać o paznokcie. W starożytnym Egipcie długie paznokcie były symbolem statusu i bogactwa. W dzisiejszych czasach piękne paznokcie są częścią Twojej osobowości, ale nie każdy jest błogosławiony mocnymi, pięknymi paznokciami. Przedłużanie paznokci to sposób, aby uzyskać ten piękny efekt. Przedłużanie paznokci na tipsie to w przybliżeniu dodanie sztucznej końcówki do oryginalnego paznokcia, aby go przedłużyć. Następnie paznokcie są pokrywane akrylem, żelem lub włóknem szklanym. Paznokcie można również przedłużyć żelem lub akrylem na formie jednak jest to cięższe niż użycie tipsa. Najczęściej przedłuża się paznokcie 3 sposobami:

Paznokcie akrylowe powstają w wyniku zmieszania płynnego monomeru i polimeru proszkowego, które w połączeniu tworzą twardą powłokę która zastyga bez lampy UV. Paznokcie te stają się twarde pod wpływem powietrza.

Żel do przedłużania jest w podobnej konsystencji do żelu do włosów, który jest nakładany na wcześniej przyklejony tips, na formę do przedłużania albo bezpośrednio na naturalny paznokieć w celu wzmocnienia paznokci. Różni się on od akrylu tym, że do utwardzenia żelu nie jest wymagane mieszanie proszku z liquidem, a paznokcie muszą być utwardzane w lampie UV.

Fiberglass – włókno szklane

Jest to mniej popularna metoda. Proces ten obejmuje cięcie kawałków włókna szklanego lub jedwabiu w celu dopasowania do paznokci lub końcówki, przed utwardzeniem ich za pomocą żywicy lub kleju. Są to trzy różne rodzaje przedłużania paznokci, które można zrobić, aby uzyskać dłuższe paznokcie, ale wszystkie z nich wymagają pomocy profesjonalnego artysty i właściwego salonu paznokci. (oczywiście można to zrobić w domu, ale wtedy trzeba kupić wszystkie dość drogie produkty i przede wszystkim dużo praktyki, aby uzyskać je zrobić w domu.)

Jak więc przedłużyć paznokcie w domu tanim sposobem?

Istnieje kilka rodzajów sztucznych tipsów paznokci dostępnych na rynku służących do przedłużania paznokci w domu.

Jak nakładać tipsy w domu:

Aby zastosować przedłużanie paznokci w domu trzeba mieć następujące rzeczy:

1. Sztuczne tipsy: istnieje kilka rodzajów tipsów dostępnych na rynku, takich jak białe, przezroczyste, kolorowe, błyszczące, z wzorkkiem itp. Końcówki te są wykonane z plastiku, łatwo więc jest je przypiłować czy przyciąć.

2. Klej do tipsów.

3. Zestaw do manicure: pilnik do paznokci, buffer,

4. Nożyczki do paznokci.

Na początek przygotuj swoje naturalne paznokcie, umyj ręce, usuń lakier, klej lub cokolwiek za pomocą acetonu.

Odepchnij skórki.

Teraz lekko wypoleruj paznokcie naturalne, aby nie miały połysku i wilgoci.

Jeśli Twoje naturalne paznokcie są długie, przytnij je tips będzie się lepiej trzymał a paznokcie będą mniej podatne na urazy.

Teraz ważny krok, wybór odpowiedniego rozmiaru tipsa. Ten krok jest ważny, ponieważ efekt końcowy będzie wyglądał bardzo źle, jeśli wybierzesz zły rozmiar. Poświęć trochę czasu i wybierz dokładnie taki rozmiar końcówki, który pasuje do krzywej c naturalnego łożyska paznokcia (od lewej do prawej). Jeśli końcówka jest nieco szersza, można ją zmniejszyć.

Po wybraniu końcówki należy nałożyć klej na pustą część tipsa i nałożyć go na paznokcie. Dociśnij go, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Bądź ostrożna, ponieważ klej jest bardzo lepki.

Poczekaj 30 sekund. Następnie przy pomocy nożyczek lub gilotyny do tipsów przytnij końcówkę – pozostaw je troszkę dłuższe ponieważ piłowanie i tak je jeszcze nieco skróci.

Ukształtuj swoje paznokcie pilnikiem i nadaj im taki kształt jaki chcesz.

Teraz weź buffer lub polerkę i zacznij lekko piłować w miejscu, gdzie sztuczna końcówka styka się z paznokciem naturalnym, aby uzyskać równą powierzchnię. Nie poleruj paznokci naturalnych, staraj się to robić tylko na sztucznej końcówce. Rób to powoli i delikatnie.

Nałóż lakier do paznokci w ulubionym kolorze. Gotowe!

Top