Kosmetyki na czasie

img

Cała prawda o hybrydzie! Czy lakiery hybrydowe naprawdę szkodzą paznokciom?

Lakiery hybrydowe nie wychodzą z mody. Coraz częściej jednak mówi się o ich zgubnym wpływie na nasze zdrowie, począwszy od kontrowersyjnego składu samych lakierów hybrydowych aż po światło UV, którym są one utwardzane.

ŚWIATŁO UV:

Hybrydowy lakier do paznokci jest utwardzany światłem ultrafioletowym. Problem polega na tym, że światło ultrafioletowe jest zasadniczo światłem słonecznym, a światło słoneczne powoduje raka skóry. Żarówki stosowane w lampach do paznokci UV zawierają specjalne filtry wewnętrzne, które usuwają prawie całe promieniowanie UVB, co oznacza, że są one mniej szkodliwe niż naturalne światło słoneczne. Wyniki testów pokazują, że narażenie skóry klienta na promieniowanie UVA jest równoznaczne z spędzeniem od 1,5 do 2,7 minuty w słońcu każdego dnia pomiędzy wizytami w salonie. Testy te są wynikiem badań średniego wychodzenia na słońce przeciętnej osoby.

Przez aceton paznokcie stają się suche i kruche a długi kontakt z nim sprawia, że skóra staje się wysuszona i zaczyna pękać. Jednak większość zmywaczy do paznokci, których używasz ma go w sobie, więc nawet jeśli zrezygnujesz z hybrydy i przestawisz się na zwykłe lakiery nie unikniesz kontaktu z acetonem. Bezacetonowe zmywacze do paznokci mają chemikalia które również wysuszają paznokcie i skórę. Pamiętaj zawsze o nawilżaniu skóry tłustym kremem po kontakcie z acetonem!

ZNISZCZENIA:

Największe szkody jeśli chodzi o manicure hybrydowy wyrządza naszym paznokciom nie sama hybryda, lampa czy aceton ale my same! Niejedna kobieta zerwała sobie lakier hybrydowy

a potem borykała się z pękającymi paznokciami... Ciężko się oprzeć zerwaniu hybrydy, która sama już zaczęła odchodzić od paznokcia. Wydaje się, że odchodzi łatwo i szybko jak naklejka. Za każdym razem jednak wraz z lakierem odrywa się też część płytki paznokcia! Notoryczne „zrywaczki” mogą totalnie zniszczyć sobie paznokcie i uszkodzić macierz przez co później paznokieć zacznie rosnąć pofalowany i krzywy. Nie tylko zrywanie lakieru niszczy płytkę, również zbyt mocne polerowanie płytki przed położeniem lakieru może mieć zgubny wpływ dla naszych paznokci. Pamiętaj, że wystarczy bardzo delikatne przejechanie bloczkiem polerskim (o gradacji 240 nigdy 100!) po płytce, nie szoruj po niej!

Top